Uncategorized

Pietų Miegas Svarbesnis Nei Jūs Galvojote!

Šiais laikais, riba tarp profesinio ir asmeninio gyvenimo plonesnė nei bet kada anksčiau. Dalis žmonių galų gale dirba ir namuose, galvoja apie darbą savaitgaliais ir švenčių dienomis, o realiam fiziniam ir psichiniam poilsiui tiesiog neranda pakankamai laiko. Trumpa pertrauka, o ypač pietų miego, snūstelėjimo pertrauka gali padaryti teigiamą poveikį mūsų gyvenimo kokybei ir laimės jausmui. Tačiau kokią dar naudą mums suteikia pietų miegas?

  1. Kūrybiškumas ir problemų sprendimas

Žmogaus smegenys atlieka dvi pagrindines dominuojančias funkcijas – atlieka užduotis ir ilsisi. Mūsų veikla iš esmės yra užduotys, tačiau nuojautos, intuicijos ir patirties dėka mes dažniausiai iš anksto žinome, kaip jas atlikti. Kai mes ilsimės ir mūsų smegenys yra „atjungtos“, mes pradedame … svajoti. Jei per pastarąjį etapą informacija pradeda mus pasiekti, tada protas pradeda „dėlioti“. Tai yra – derinti faktus ir informaciją su nuojauta ir patirtimi, priima sprendimus ką su ta informacija daryti, ir dažnai, būtent šiais momentais, mes randame sprendimą rūpimoms problemoms greitai ir netikėtai. Štai kodėl mes sakome, kad rytas už vakarą protingesnis – smegenys miego metu ne tik ilsisi, bet ir dirba!

  1. Sensorinė integracija

Suaugusieji kiekvieną dieną turi susidurti su iššūkiais, dėl kurių jie turi būti nuolatiniame budėjimo režime tiek psichologiškai, tiek ir fiziškai. Jei jiems nepavyksta likti šiame budėjimo režime (kas dažnai būna sensorinės integracijos sutrikimų padarinys), jiems gali trūkti tokių bazinių gebėjimų, kaip organizuotumas, santykių užmezgimas, užmezgimo problemos, sveikas įsitraukimas į tarpasmeninius santykius, jie gali patirti daugiau emocinių svyravimų. Laimei, kartais tai galima nugalėti labai paprastai – miegant su sunkia antklode! Sunkios antklodės  pagerina propriocepcinę veiklą ir taip pagilina mūsų jusles, kontroliuoja raumenų tonusą ir pagerina kognityvines funkcijas. Net trumpam palindus po sunkia antklode kūnas nuramins, o kortizolio lygis pradės kristi.

  1. Užmegztų santykių kokybė

Harvardo profesorių atlikti tyrimai parodė, kad tvirtų ir gilių ryšių su kitais žmonėmis nebuvimas yra toks pat žalingas, kaip ir 15 cigarečių per dieną surūkymas! Be to, daugelis mokslininkų ne tik patvirtina šią tezę, bet ir žengia žingsnį toliau tvirtindami, kad restimuliacijos procesas ir per daug technologijų kasdieniniame gyvenime gali pabloginti mūsų santykių kokybę ir tai gali būti viena iš pagrindinių skyrybų priežasčių. Iš kur ši prielaida? Poilsis nuo stimuliacijos mus labiau įtraukia į santykius, tuomet įdėmiau stebime kitus ir pastebime jų poreikius. Poilsis, ypač pietų miegas dviese, pagyvina ir pagilina santykius.

  1. Miegas pagerina sporto rezultatus

Stanfordo miego medicinos centro (JAV) ekspertai paskelbė tyrimus, rodančius, kad sportininkai pasiekia geresnius rezultatus, geresnę nuotaiką ir daugiau energijos, kai miega po 10 valandų per dieną 6 savaites. Natūralu – miego metu raumenys ir mikrotraumos gyja greičiau, todėl greičiau atsigauname po treniruotės. Pietų miegas dienos metu (ne ilgiau kaip 40 minučių) taip pat yra puikus energijos šaltinis, kurio dėka mes gauname daugiau entuziazmo ir motyvacijos pradėti fizinę veiklą.

  1. Padidėjęs produktyvumas

Mūsų budrumas ir sąmoningumas dienos metu palaipsniui mažėja, tačiau nebūtinai. Tam pasipriešinti galima paprastai – dienos eigoje paskyrus dvidešimt minučių pietų miegui. Tokio trumpo poilsio metu, nauda protui milžiniška. Kuo daugiau laiko per savaitę paskirsite pailsėti, tuo produktyvesni būsite. Paradoksalu – jei norite padaryti daugiau, turite dirbti mažiau. Pietų miegas, ilgas ir netrukdomas nakties miegas, atostogos, dažnos kelionės ir pertraukos padidina produktyvumą, darbo efektyvumą ir, žinoma, tarnauja jūsų sveikatai.

Kaip jums šis straipsnis ? Praneškite mums ką manote susisiekę su mumis el. Paštu [email protected]!