Uncategorized

8 priežastys, kodėl miegas yra svarbus

Norint išlaikyti išlaikyti optimalią sveikatą ir savijautą, būtina išsimiegoti. Kalbant apie sveikatą, miegas yra toks pat gyvybiškai svarbus dalykas kaip reguliarus fizinis krūvis ir subalansuota mityba.

Šiuolaikinis gyvenimas ne visada išryškina pakankamo miego būtinybę. Vis dėlto svarbu, kad žmonės miego gautų pakankamai.

Toliau pateikiami keli iš daugelio privalumų, kuriuos sveikatos specialistai sieja su geru miegu ir poilsiu.

 

Didesnis produktyvumas ir dėmėsio sutelkimas

2000-ųjų pradžioje mokslininkai atliko keletą tyrimų, kuriuose buvo nagrinėjamas miego trūkumo poveikis.

Tyrėjai padarė išvadą, kad miegas yra susijęs su keliomis smegenų funkcijomis, įskaitant:

  • susikaupimas
  • produktyvumas
  • Pažinimas

Naujausias 2015 m. Vaikų psichologijos ir psichiatrijos žurnalo tyrimas parodė, kad vaikų miego įpročiai gali turėti tiesioginės įtakos jų elgesiui ir akademinei sėkmei.

 

Mažesnė rizika turėti anstvorio

Yra įrodymų, leidžiančių teigti, kad gerai išsimiegojęs žmogus gali dieną suvartoti mažiau kalorijų.

Pavyzdžiui, vienas tyrimas, atliktas Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinės mokslų akademijos leidinyje, atrado, kad miego įpročiai veikia hormonus, atsakingus už apetitą.

Kai žmogus nemiega pakankamai ilgai, tai gali sutrikdyti jo organizmo gebėjimą teisingai reguliuoti maisto vartojimą.

 

Fizinis pajėgumas

National Sleep Foundation duomenimis, pakankamas suaugusiųjų miegas yra nuo 7 iki 9 valandų per naktį, o sportininkams gali būti naudinga net 10 valandų. Atitinkamai miegas sportininkams yra toks pat svarbus, kaip pakankamas kalorijų ir maistinių medžiagų vartojimas.

Viena iš to priežasčių yra ta, kad kūnas gyja miego metu. Kiti susiję privalumai:

  • geresnis atlikimo intensyvumas
  • daugiau energijos
  • geresnis koordinavimas
  • greitesnis greitis
  • geresnis psichinis funkcionavimas

 

Mažesnė širdies ligų rizika

Vienas iš širdies ligų rizikos veiksnių yra aukštas kraujospūdis. Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC), kiekvieną vakarą tinkamai pailsėjus, kūno kraujospūdis gali žymiai geriau reguliuotis.

Tai padarius, galima sumažinti su miegu susijusių sąlygų, tokių kaip apnėja, tikimybę ir pagerinti bendrą širdies sveikatą.

 

Socialinis ir emocinis intelektas

Miegas turi sąsajų su žmonių emociniu ir socialiniu intelektu. Žmogus, kuris nepakankamai miega, turi sunkumų su kitų žmonių emocijų ir išraiškų atpažinimu.

Pavyzdžiui, viename žurnalo „Journal of Sleep Research“ tyrime buvo nagrinėjama žmonių reakcija į emocinius dirgiklius. Tyrėjai padarė išvadą, panašiai kaip ir daugelis ankstesnių tyrimų, kad žmogaus emocinė empatija yra mažesnė, kai jis nepakankamai miega.

 

Depresijos prevencija

Miego ir psichinės sveikatos ryšys buvo tiriamas ilgą laiką. Viena išvada yra ta, kad tarp miego trūkumo ir depresijos yra ryšys.

“JAMA Psichiatry” pasirodžiusiame tyrime tiriami savižudybės mirties modeliai per 10 metų. Joje daroma išvada, kad miego trūkumas yra daugelio šių mirčių priežastis.

Kitas tyrimas Australijos ir Naujosios Zelandijos žurnale „Psychiatry Suggestive“ rodo, kad žmonės, turintys miego sutrikimų, tokių kaip nemiga, dažnai turi depresijos požymių.

 

Uždegimo slopinimas

Tarp nepakankamo miego ir uždegimų intensyvejimo organizme yra ryšys.

Pavyzdžiui, tyrimas „The World Journal of Gastroenterology“ rado ryšį tarp miego trūkumo ir uždegiminių žarnyno ligų, kurios veikia žmonių virškinamąjį traktą.

Tyrimas parodė, kad miego trūkumas gali prisidėti prie šių ligų ir kad šios ligos savo ruožtu gali prisidėti prie miego trūkumo.

 

Stipresnė imuninė sistema

Miegas padeda kūnui atsistatyti, atsinaujinti ir atsigauti. Imuninė sistema nėra išimtis. Kai kurie tyrimai rodo, kaip geresnė miego kokybė gali padėti organizmui kovoti su infekcijomis, kas yra ypač aktualu šiuo metu.

Kaip jums šis straipsnis ? Praneškite mums ką manote susisiekę su mumis el. Paštu [email protected]!