Uncategorized

10 Būdų Geriau Išsimiegoti

Miego sutrikimai kada nors paveikia maždaug kas antrą mūsų planetos gyventoją. Gyvenimo tempas, stresas ir materialinių gėrybių ieškojimas vis labiau varo mus į depresijos, nemigos ir net nervinio sukrėtimo spąstus. Užuot padėdami pasiekti geresnę psichinę būseną, dažnai mūsų modernūs įpročiai tik dar labiau sustiprina negalavimą, sukeldami dar didesnį išsekimą. Tokiais atvejais, su visa šūsnimi patarimų, į pagalbą atskubame mes – sunkiosantklodes.lt specialistai!

Paradoksalu, tačiau geras miegas mūsų laikais dažnai tampa neįprastu reiškiniu. Jis turėtų būti mūsų poreikių piramidės viršuje, tačiau miegas stumiamas į pačią apačią; palaidotas po darbais, pareigomis, pramogomis, mokymais, susitikimais, ir viso kito, kas reikalauja mūsų energijos. Tačiau kai miegame po 5 valandas per parą, pradeda trūkti ir pačios energijos. Tuo tarpu mokslininkai nuolat skambina pavojaus varpais, įspėdami mus, kad šis besitęsiantis ciklas gali sukelti tikrą katastrofą.

 

Toliau pateikiame kelias esmines gaires, padėsiančias jums efektyviai išsimiegoti:

 

  1. Miegas turi tapti jums svarbiu dalyku ir netgi būti prioritetu! Kiekvieną dieną turėtumėte organizuoti taip, kad joje būtų numatytas laikas poilsiui ir poilsiui. Be to, kiekvienas iš mūsų turėtų bent valandą prieš miegą pabūti tik sau – nuraminti savo mintis, sulėtinti tempą ir nusiraminti. Jei jūsų įprastas modelis yra „Aš kažkaip susitvarkysiu“, tada „kažkaip“ jūs susitvarkysite, bet vieną dieną tikriausiai atsirasite prie terapeuto durų.
  2. Miegamasis turėtų būti tik miego ir sekso vieta. Savo telefonus, nešiojamus kompiuterius, laikraščius, televizorius ir kitus prietaisus turėtume negailestingai pašalinti iš miegamojo. Tai reiškia, kad mes neduodame sau leidimo net savaitgalį pažiūrėti žinių reportažą ar greitai atsakyti į skubius darbinius el. Laiškus. Iš pradžių tokia tuštuma lovoje gali pasirodyti keista, tačiau vėliau, kai pradėsite atsibusti kupini energijos ir motyvacijos, padėkosite sau.
  3. Reguliariai atskirkite aktyvų laiką ir poilsio laiką. Kiekvienas jų turėtų būti paskirstytas panašiai kasdien, įskaitant ir savaitgalius. Kai poilsiui ir atsipalaidavimui nebus teikiama pirmenybė, pasekmės dažnai būna rimtos. Pasikliaukite specialistų patarimais. Jūsų turimi įpročiai ir įpročiai tikriausiai jums nepadės daugiau, nei jau padėjo.
  4. Įsitikinkite, kad bent pusę valandos kiekvieną dieną būsite po saulės spinduliais, ar bent jau lauke . Šviesa yra itin svarbi mūsų kūnui ir protui, be jos mūsų kūnas normaliai nefunkcionuoja. Visų pirma, be vitamino D sintezės, mūsų kaulai tampa ypač trapūs. Be to, be pakankamos saulės šviesos, mūsų dienos kūno ciklas tampa nereguliuojamas, o kai kurie svarbūs hormonai, kurie veikia žmogaus organizme vykstančius procesus (pavyzdžiui, miegą), nustoja išsiskirti.
  5. Eikite miegoti, kai norite miego. Pajutę nuovargį, padėkite kompiuterį ar knygą ir eikite į miegamąjį. Jei to nepadarysite, kūnas tarsi supranta, kad jums reikia papildomos energijos dozės, tad noras miegoti praeis, ir greitu metu negrįš. Kai patys galutinai nuspręsite, kad laikas miegoti, kūnas dar nebus tam pasiruošęs, o jūs bent dalį nakties praleisite budrūs lovoje, o ryte atsikelsite su dar didesniu nuovargiu ir nerimu.
  6. Stebėkite save, savo elgesį ir pritaikykite savo tvarkaraštį pagal savo natūralų ciklą. Jei pastebite, kad įprastu laiku nuėję miegoti tiesiog gulite lovoje 30 minučių, reiškiasi laikas netinkamas. Pabandykite nueiti miegoti anksčiau ar vėliau.
  7. Nepamirškite skirti laiko fiziniam aktyvumui. Pavargęs kūnas galės atsipalaiduoti greitai ir lengvai, jums net nereikės stengtis. Tai, kas veikia geriausiai, yra natūralūs kūno procesai.
  8. Ribokite alkoholį ir cigaretes prieš miegą. Alkoholis (net ir viena taurė vyno) padeda užmigti greičiau, tačiau pats gilaus miego laikas sutrumpėja, o jo efektyvumas žymiai sumažėja. Nikotinas cigaretėse, savo ruožtu, turi stimuliuojantį poveikį, kuris taip pat nėra miego draugas. Jei rūkote, surūkykite paskutinę cigaretę bent 2–3 valandas prieš miegą.
  9. Išmėginkite sunkias antklodes, jos ne tik padeda nusiraminti ir greičiau pasiekti taip trokštamą miegą, tačiau kartu ir padeda palaikyti gilų miegą neprabudinėjant naktį, o dėl šios priežasties jūs juntamai geriau išsimiegosite.
  10. Jei miego problemos išlieka 2 ar daugiau mėnesių, būtinai pasitarkite su miego specialistu. Gali būti, kad šios problemos sprendimas yra daug paprastesnis, nei manėte.

Kaip jums šie patarimai? Išmėginkite ir praneškite mums kaip jums sekėsi, susisiekę su mumis el. Paštu [email protected]!