Uncategorized

Kaip Patiriant Stresą Tinkamai Išmiegoti?

Dar viena bemiegė naktis, praleista nerimaujant, žiūrint į lubas? Stresas ir nerimas dažnai gali neleisti jums deramai išsimiegoti.

Daugelis žmonių, turinčių nerimo sutrikimų, turi miego problemų ir tam tikru metu sunku pasakyti, ar jums sunku miegoti, nes nerimaujate, ar nerimaujate, nes negalite miegoti. Atsakymas gali būti – abu. Faktas yra tas, kad stresas ir nerimas gali sukelti miego sutrikimų arba pabloginti jau esamus. Per mažai miego daro įtaką jūsų nuotaikai ir gali sukelti dirglumą, o kartais ir depresiją. Gyvybiškai svarbios smegenų funkcijos vyksta skirtingais miego tarpsniais, todėl po gero miego jūs jaučiatės pailsėję ir energingi, o tai jums padeda išlikti produktyviems.

Čia yra keli patarimai, padėsiantys jums tinkamai atlikti „miego higieną“, kad galėtumėte nuraminti savo kūną ir protą:

  • Eik miegoti ir kelkis kiekvieną dieną panašiu laiku, net ir savaitgaliais.
  • Būk dėmesingas. Prieš pat miegą išbandykite gilų kvėpavimą ar meditaciją, nes tai prailgina miego laiką ir jo kokybę.
  • Anksti išjunkite ekranus. Mėlyna šviesa, kurią skleidžia skaitmeniniai prietaisai, įskaitant televizorius, telefonus, nešiojamuosius kompiuterius ir planšetinius kompiuterius, gali išmušti iš pusiausvyros vidinį jūsų kūno laikrodį, todėl venkite jų prieš miegą. Suradus būdą, kaip išvengti technologijų prieš miegą, galima numalšinti stresą.
  • Išmėginkite karštą vonią ar dušą, kad atsipalaiduotumėte. Jei iš šilto dušo ar vonios eisite į vėsesnį miegamąjį, kūno temperatūra nukris, natūraliai atsiras mieguistumas.
  • Skaičiuokite aveles. Gal skamba šiek tiek kvailai, bet tai veikia. Priežastis ta, kad kai jūs sutelkiate savo smegenis į vieną dalyką, tai padeda jums nusiraminti. Taip pat galite pabandyti sutelkti dėmesį į kvėpavimą, sąmoningai giliai kvėpti ir iškvėpti, kol pasijusite ramiau.
  • Venkite kofeino, alkoholio, didelių patiekalų, rėmenį sukeliančių maisto produktų ir didelio kiekio skysčių prieš miegą.
  • Sportuokite reguliariai. Sportas yra puikus streso malšintojas ir įrodyta, kad tai gerina miego kokybę, ypač nemiga sergantiems žmonėms. Tačiau venkite intensyvių treniruočių prieš pat miegą. Pasistenkite treniruotis bent tris valandas prieš.
  • Pabandykite nerimą „išnerimauti“ dieną. Kai jūsų protas nerimauja, kai bandote užmigti, tai gali miegą atitolinti. Pasirinkite 15 minučių dienos metu, kad galėtumėte apdoroti nerimą keliančias mintis. Rašant darbų sąrašą ar galvojant apie ateities sprendimus, tai gali būti sveikas būdas įveikti stresą ir sėkmingai užkirsti kelią nerimui prieš miegą.
  • Išgerkite žolelių arbatos. Ramunėlės ir kitos žolelių arbatos gali padėti atsipalaiduoti ir nuraminti kūną, o tai gali padėti lengviau užmigti. Pabandykite tai kartu su gera knyga ir padaryti tai savo įpročiu. Tuo pačiu jūs susiesite arbatą ir skaitymą su miegu, tad kūnas ilgainiui pats supras, kada laikas miegoti.
  • Jei kyla problemų užmigti 20 minučių išjungus šviesą (arba jei pabundate ir negalite vėl užmigti per 20 minučių), atsikelkite iš lovos ir darykite ką nors atpalaiduojančio, kol pasijusite mieguistas – pavyzdžiui, puodelis arbatos arba skyrius jūsų mėgstamos knygos.

Kaip jums šis straipsnis ? Praneškite mums ką manote susisiekę su mumis el. Paštu [email protected]!